Knihy o barokní literatuře

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych věděla, jaké vycházejí v poslední době nové edice barokní
literatury, zejména v souvislosti se jménem M. Sládka. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
přímo edice barokní literatury jsme v katalogu Národní knihovny nenalezli.
Několik děl o barokní kultuře ovšem vydalo nakladatelství H & H.
V souvislosti se jménem literárního historika Miloše Sládka jsou to knihy:
*  SLÁDEK, Miloš. Vítr jest život člověka, aneb, Život a smrt v české barokní próze. 1.vyd. (Jinočany) : H & H, 2000. ISBN 80-86022-47-1 (váz.)
*  Malý svět jest člověk, aneb, Výbor z české barokní prózy / [sestavil a průvodní slovo napsal] Miloš Sládek/ 1.vyd. Jinočany : H & H, 1995. ISBN
80-85787-84-9 (váz.)

Další knihy, na jejichž zpracování se podílel Miloš Sládek, vydalo nakladatelství ARGO:
*  Svět je podvodný verbíř, aneb, Výbor z českých jednotlivě vydaných svátečních a příležitostných kázání konce 17. a prvních dvou třetin 18.
století / ed. Miloš Sládek/ 1. vyd. Praha : Argo, 2005. ISBN 80-7203-709-9
(váz.)
*   COCHEM, Martin von. Veliký život Pána a Spasitele našeho Krista Ježíše a
jeho nejsvětější a nejmilejší matky Marie Panny : jakož i všech jiných krevních přátel Syna božího ... / Martin z Kochemu ; [edičně upravili Miloš Sládek, Lucie Peisertová a Tomáš Breň ; autoři předmluv Lucie Hučínová a Miloš Sládek] 1.vyd. Praha : Argo, 2007. ISBN 978-80-7203-919-7 (váz.)

Jako příklad zde uvádíme i několik dalších knih o barokní literatuře, které vyšly v poslední době:
*  HORÁKOVÁ, Michaela. Literární fenomén nepomucenské homiletiky. 1.vyd.
Brno : Tribun, 2007. ISBN 978-80-87139-16-5 (v knize neuvedeno : brož.)
*  BERANOVÁ, Alexandra. Španělský Zlatý věk v Novém světě : proměny literárních žánrů v mexickém baroku. Praha : Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2007. ISBN 978-80-7308-177-5 (brož.)
*  HORÁKOVÁ, Michaela. Karel Račín - nedoceněný barokní autor. 1.vyd. V
Brně: Masarykova univerzita, 2005. ISBN   80-210-3922-1 (brož.)

Knih o barokní literatuře vyšlo samozřejmě mnohem více. Další publikace můžete dohledat v Online katalogu Národní knihovny:
http://sigma.nkp.cz/cze/nkc , České národní bibliografii:
http://sigma.nkp.cz/cze/cnb , Ohlášené knihy a hudebniny:
http://sigma.nkp.cz/F/VCNE4PGAQVT6G6GY25KV9E27Y2FBIMBG4RXLLPY6EHM4HXKTI3-014
61?func=file&file_name=find-a&local_base=NKOK

Zahraniční knihy: databáze OCLC - WorldCat (přístupná v Referenčním centru NK ČR či přes vzdálený přístup:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3
=104 )