knihovnický software v STK

Text dotazu

Jaký používá Státní technická knihovna knihovnický software?

Odpověď

STK pouziva pro styk se ctenari (katalog pro verejnost - OPAC, sluzby - vypujcky) programy napsane v jazyce Dataflex. Jazyk Dataflex je proceduralni programovaci jazyk s podporou prace s
databazemi (ale neni typu SQL). Dale STK pouziva k akvizici (tj.  objednani a nakupu) a zkalogizovani knih a caspisu knihovni system KP-Win (firmy KP-Sys Pardubice). Co se tyce vymennych formatu, pochopitelne dodrzujeme standardy a to u casopisu MARC21 a u knih zatim Unimarc, ale pocita se tez s prechodem na MARC21.