knihovnické školy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych si udělala nějakou vyšší odbornou školu týkající se knihovnictví. Vím, že knihovnická škola už není a že je nějaká škola podobná informační služby nebo něco takového.Popř.jestli byste mi napsali, zda jde o školu soukromou či státní.Pracuji v knihovně, mám maturitu a chtěla bych si rozšířit obzor. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

přehled vyšších odborných škol spolu s odkazy na jejich domovské stránky naleznete na adrese https://ipk.nkp.cz/akce/knihovnicke-skoly .
Jsou zde také informace o vysokých školách, na nichž můžete využít kombinované studium, které je vhodné jako studium při zaměstnání.