kniha - Terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Birkenau

Text dotazu

Dobrý den, velmi sháním a ráda bych si přečetla knihu Terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Birkenau, doporučovanou na přednášce v Kolínské Synagoze. Bylo by možné si ji zapůjčit-sehnat? V online katalogu jsem ji nenašla. K zakoupení již nikde není. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

knihu v našem fondu nemáme, ale budeme se snažit ji sehnat. Kdyby se nám nepodařilo ji zakoupit, mohu vám ji přivézt z Prahy, pokud jste naše čtenářka.

Zeptejte se asi za měsíc v 1 patře knihovny, ve studovně.

Jinak je tato tematika zpracována ještě v publikaci Sborník historický, sv.

26, s. 229-300 pod názvem Terezínský rodinný tábor v Birkenau : pokus o rekonstrukci jeho historie / Miroslav Kárný.

Sborník by měl být k dispozici v kolínském muzeu.

Zdraví a hezký den přeje

Jana Krupová, studovna a regionální oddělení