Kniha roku 2015

Text dotazu

Prosim, ktera kniha se stala v roce 2015 knihou roku? Dekuji.

Odpověď

Dobrý den,

14.4.2015 v 21.31 zveřejnila ČTK zprávu, že knihou roku 2015 se celkovým vítězstvím v soutěži Magnesia Litera stala publikace Martina Reinera s názvem Básník a podtitulem Román o Ivanu Blatném. Vydalo ji nakladatelství Torst. Kniha, která je výsledkem třicetileté Reinerovy práce, již nasbírala několik významných cen.
zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/literatura/knihou-roku-je-reineruv-roman-o-ivanu-blatnem_339702.html

REINER, Martin. Básník: román o Ivanu Blatném. Vyd. 1. Praha: Torst, 2014. 594 s. ISBN 978-80-7215-472-2.

Použité zdroje

mediální databáze Anopress, Internet