Kniha o pražských uměleckých kavárnách

Text dotazu

Dobrý den, v nedávné době jsem v TV pořadu slyšel o knize která mapuje pražské umělecké kavárny, kde se scházeli umělci zejména spisovatelé. Myslím , že se jednalo o období mezi 1.a 2. světovou válkou. Ještě se pamatuji na mapku s označením několika těchto lokalit. Víc jsem bohužel nezaznamenal.
Můžete mi prosím pomoci najít tento titul?

Odpověď

Dobrý den, našli jsme tyto dvě publikace. Doufáme, že vám pomohou.

Kavárny & spol.: pražské literární kavárny a hospody. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1990, 279 s. ISBN 80-202-0226-9.

DÖRFLOVÁ, Yvetta a Věra DYKOVÁ. Kam se v Praze chodilo za múzami: literární salony, kavárny, hospody a stolní společnosti. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2009, 239 s. ISBN 978-80-7021-961-4.