Keramika na Moravě, 17.století - 1.třetina 20.století

Text dotazu

Lidová keramika, nezdobená nebo jen málo, používaná převážně na venkově. Ne habánská. Drobní hrnčíři a džbánkaři. Přechod na manufaktury. Tvary nádob, názvy, jejich použití. Lokální záležitosti. Na Moravě, ale i případně v Čechách.
Zajímají mě i práce studentů či lidí se zájmem o místní historii.
Děkuji za odpověď a za pomoc.
Daniela Pospíšilová

Odpověď

Dobrý den,

Tento dotaz je spíše téma pro delší rešerši, zasílám Vám na ukázku některé publikace a články k tomuto tématu, co se týká studentských prací, najdete je na www.theses.cz, některé články by se také daly hledat v bibliografii Články v českých novinách a časopisech, kterou máme od r. 1953-1990 v knižní podobě ve Studovně humanitních věd.

Ohledně rešerše nebo konzultace se informujte zde http://www.mzk.cz/sluzby/reserse-konzultace.

Přílohy