Kdy byl zbourán pionýrský dům na střeleckém ostrově v Litoměřicích?

Text dotazu

Litoměřice , střelecký ostrov,zbourání pionýrského domu,kdy?

Odpověď

Informační zdroj "Litoměřice v proměnách času - kniha třetí" z roku 2003, uvádí formou popisky vedle dobové fotografie budovy na straně 83:

"Zaniklá restaurace na Střeleckém ostrově. Tento objekt byl dokončen v roce 1827 ve stylu romantizující pseudogotiky. Autorem stavby byl významný architekt Josef Gaube. Do roku 1952 sloužil objekt jako resturace. Od roku 1963 zde byl Dům pionýrů a mládeže. Objekt byl zbořen asi v letech 1977-1980, důvodem mohlo být narušení statiky. Střelecký ostrov s restaurací býval velmi oblíbeným místem k procházkám i k posezení s tancem."

V tuto chvíli nemohu doložit jiné datum, než toto rozmezí 1977-1980. Od 1 pamětníka jsem se dozvěděla, že v roce 1980 tam již budovu nepamatuje.

Použité zdroje

Marek, Vitalij, 1942-20015. Litoměřice v proměnách času. Kniha třetí. Vitalij Marek ; fotografie Josef Rotter. 1. vyd. Hostivice : Petr Prášil, 2013. 192 s. : .