Kdy bude průvod čertů

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nemůžete nějak zjistit kdy se bude konat průvod čertů v Hollabrunnu v Rakousku.

Děkuju za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

Krampuslauf - tedy průvod čertů, je tradicí, která se drží v podhorských městech a vesnicích Rakouska již od 11 století a v rámci adventu patří k největším událostem. Krampus je postava čerta z Alp (koňský čert, horský čert). V době adventu se hojně objevují lidé v maskách těchto pekelných bytostí. Krampus je oblečený do kůží, na hlavě má vyřezanou dřevěnou masku s hroznými výrazy a ozdoben je obrovskými kravskámi zvonci a v rukou často drží dřevěné vidle. V době adventu se v Rakousku hlavně v horských vesnicích shlukují do průvodů. Letošní průvod v Hollabrunnu se měl konat 28.11.2015 -  Teufellauf am Hollabrunner Hauptplatz.

Použité zdroje

Zdroj :
http://www.teufellauf.at/cms/d7a/events