Kdo napsal knížku Proměny

Text dotazu

Kdo napsal knížku Proměny, má to být kniha z 18.století české literatury

Odpověď

Proměny jsou dilem Publia Ovidia Nasa.
V druhé nebo třetí třetině 18. století byl pořízen neznámým autorem
česky překlad.
O překladu Ovidiových Metamorfos do češtiny v 18. století psal Karel
Svoboda - České zpracovaní Ovidiových "Proměn" z XVIII. století,
Universitas Carolina 1957, Vol. 3, Philosophica No. 2.

Jinak žádného českého autora díla s názvem Proměny jsme nezjistili.