kdo je autorem básně, začínající slovy: Rýpe bagr rýpe, funí jako hroch, ...

Text dotazu

1sloka : Rýpe bagr, rýpe, funí jako hroch. Do tlamy si nabral země, co jen moh. Otáčí se s nákladem, do vozíků sype zem.
2.sloka: Vozíky se bagru smějí, strkají se, dovádějí. Co ten bagr rýpadlo, co ten bagr napadlo? Pročpak pořát hloubí v zemi,
               Co tam hledá, povězte mi.
3.sloka: Vozíky jen vy se smějte. Nyní se však podívejte. Dívají se, žasem ztuhly, pod tou zemí uhlí, uhlí.
4.sloka: Uhlí já tu dobývám, proto tu zem odkrývám. Každého dne, zas a znovu, od Ústí až k Sokolovu.
5.sloka: Potom, až tu zem všechnu odkryjem, načpak potom doly, štoly, budem uhlí dobývati jak na otevřeném poli.
PS: nenašel jsem kategorii Poezie

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o budovatelskou báseň, jejímž autorem je Jan Čarek a jmenuje se Rýpe bagr, rýpe. Zdroj: http://www.opengate.cz/file/edee/universal/school-magazines/the-og-chronicle/the-og-chronicle-2017-12.pdf