slovo šanon

Text dotazu

Kde se prosím vzalo a z čeho vychází slovo "šanon". Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

podle Českého etymologického slovníku (s. 624) je šanon:

"pořadač na ukládání listin. Z rak.-něm. Shannon, Schannon téhož významu, což je zřejmě obchodní název vycházející z angl. vlastního jména."

Použité zdroje

REJZEK, Jiří. Český etymologický slovník. Vyd. 1. Voznice: Leda, 2001, 752 s. ISBN 80-85927-85-3.