Katedrála a náměstí v Plzni

Text dotazu

Chtěl bych se zeptat jestli je věž na katedrále
sv.Bartoloměje vyšší než šířka náměstí Republiky v Plzni.

Odpověď

Dobrý den,

z knih o Plzni jsme vyčetli, že délka obou stran náměstí Republiky v Plzni je delší než výška kostelní věže sv. Bartoloměje stojící na zmíněném náměstí. Oba objekty se těší prvenství v České republice. Věž sv. Bartoloměje je se svými necelými 103 metry nejvyšší kostelní věží v Čechách, náměstí Republiky o rozměrech 139 x 193m bylo v době svého vzniku největším náměstím v Čechách.

Zdroje:

Plzeň : průvodce. Plzeň : Magistrát města Plzně, 1998. ISBN 80-238-2616-6

HRBOTICKÁ, Jana. Plzeň : nejkrásnější památky. 1.vyd. Plzeň : Fraus, c2005. ISBN 80-7238-413-9 (brož.)

Katedrála sv. Bartoloměje. 1.vyd. Praha : Kincl & Hauner, 1998. ISBN 80-900104-4-X