Karlovy Vary, Historie kompexu budov

Text dotazu

Dobrý den, mám zájem zjistit historii komplexu domů Na Vyhlídce v Karlových Varech. Konkrétně domu s číslem 69. Vím, nebo tuším, že v historii patřil pod církevní majetek, ale jak je to přesně... Proto prosím o zjištění nějakých pramenů, kde budu moci zjistit historii tohoto domu.

Odpověď

V našem fondu nic o komplexu 4 budov v Karlových Varech, v ulici Na vyhlídce, jejíž dřívější název byl Panoramastrasse, nemáme. Byla jsem se tam podívat, co tam v současné době je. Jedná se o domy čp. 67, 69, 71 a 73.

V čp. 67 je v přízemí prodejna Hudy sportu a v patech byty. V čp. 69 jsou jen byty. Prodej a půjčovna svatebních šatů je v přízemí čp. 71. Jinak patra jsou prázdná. V posledním domě je vedle bytů v přízemí prodejna Sklo, lustry, porcelán firmy Bohemia.

Pokud byste chtěla zjistit něco z historie a majetkoprávních vztahů, doporučujeme obrátit se na archív nebo na magistrát města.

Kontakty:

Státní okresní archiv Karlovy Vary
nám. 17.listopadu 100/2
360 05 Karlovy Vary - Rybáře
telefon: 353 565 155
fax: 353 560 923
email: soka-kv@soaplzen.cz

Magistrát města Karlovy Vary
Moskevská 21
361 20 Karlovy Vary
telefon: ústředna 353 118 111
fax: 353 222 913