karentovaný a excerpovaný časopis

Text dotazu

Dobrý den, dá se definovat rozdíl mezi karentovaným (CC) a excerpovaným
časopisem? Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

Current contents je seriálový dokument reprodukující obsahy nejnovějších čísel významných vědeckých časopisů z určité oblasti nebo oboru, s cílem informovat o aktuální článkové odborné literatuře (zdroj: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV),
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=KTD) .Obsahuje tedy úplnou informaci o tom, jaké články se v konkrétním čísle periodika nacházejí.
Naproti tomu v excerpovaném časopise (periodiku) mohou být bibliografické záznamy článků pořizovány pouze výběrově, k nějakému tématu, oboru, pro potřeby bibliografie apod.
Nepodařilo se nám nikde nalézt rozdíl mezi těmito dvěma pojmy, ale informace uvedené výše vycházejí z naší praxe a zkušeností. Doporučovali bychom Vám ověřit si je ještě v Knihovně knihovnické literatury, http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm .