Karel Hynek Mácha

Text dotazu

Dobrý den, hledám odpovědi na otázky ke Karlu Hynku Máchovi, a sice: kde je uložena jeho literární pozůstalost, kde najít přesné matriční údaje, tedy o narození, svatbě, úmrtí, kde o vzdělání. Děkuji za možnost této služby a za odpověď.

Odpověď

Dobry den, nasledujici odkaz je na webove stranky Literarniho archivu Pamatniku narodniho pisemnictvi, Strahovske nadvori 132, Praha 1 - Hradcany, kde je ulozena podstatna cast pozustalosti K.H.Machy.

http://www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/cs/literarni-archiv.php

MÁCHA Karel Hynek
právník, básník, prozaik

Osobní fond v rozsahu 21 kartónů, 1810 - 1960.

*Doklady a) vlastní: b) rodinné (M. Mácha): c) týkající se fondu (odborné popisy).
*Korespondence a) přijatá: b) odeslaná: c) cizí.
*Rukopisy a) vlastní (poezie, próza, poznámky, deníky): b) cizí (opisy, falza, M. Mácha).
*Tisky (o K. H. Máchovi).
*Výstřižky.
*Dokumentace (fotokopie rukopisů).
*Varia (kresby, hmotné památky).
Originální materiál popsán ve strojopisném vědeckém katalogu M. Červenky.

Další část fondu: Památník K. H. Máchy v Litoměřicích.

Doporucuji obratit se na pracovniky Literarniho archivu PNP, kteri by Vam mohli podat podrobnejsi informace.