Karel Čapek

Text dotazu

Dobrý den, Mohli byste mi prosím vyhledat nějaké knihy o Karlu Čapkovi, kritiky a recenze Karla Čapka? Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den, knih a článků o Karlu Čapkovi vyšlo poměrně velké množství, početné jsou i ohlasy na jeho dílo.
Bibliografie Karla Čapka - jeho život a dílo nabízejí publikace:
* KŘEPINSKÁ, Margita. Karel Čapek : bibliografie díla a literatury o životě a díle (publikace v Československu a v Sovětském svazu) ve 4 svazcích. Sv. 2, [Literatura o životě a díle Karla Čapka v češtině a ve slovenštině. Praha : Slovanská knihovna při Národní knihovně v Praze ve spolupráci s Všesvazovou státní knihovnou zahraniční literatury v Moskvě, 1991. ISBN 80-7050-124-3.
+  KŘEPINSKÁ, Margita. Karel Čapek : bibliografie díla a literatury o + životě a díle (publikace v Československu a v Sovětském svazu) ve 4 svazcích. Sv. 4, Rejstříky. Praha : Slovanská knihovna při Národní knihovně v Praze ve spolupráci s Všesvazovou státní knihovnou zahraniční literatury v Moskvě, 1991.ISBN   80-7050-124-3.
* VACINA, Ladislav. Karel Čapek - Josef Čapek : výběrová bibliogr. Náchod : Okresní knihovna, 1970.
* Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce. díl 1. A-G. 1. vyd. Praha : Academia, 1985.
Všechny výše zmíněné knihy jsou dostupné ve studovně Referenčního centra Národní knihovny ČR.

Výběrovou bibliografii zaměřenou na literaturu nabízejí databáze Ústavu pro českou literaturu AV ČR: http://www.ucl.cas.cz/katalog.html.
Městská knihovna v Praze nově zpřístupnila internetové stránky věnované Karlu Čapkovi: http://www.mlp.cz/karelcapek/.