Kanada, vlajka

Text dotazu

Proč má Kanada na své vlajce javorový list?

Odpověď

Dobrý den, javorový list je jedním z oficiálních symbolů Kanady. Jeho kořeny sahají až k domorodým obyvatelům, kteří zde žili před příchodem Evropanů. Javorová šťáva byla významnou součástí jejich stravy. Oficiálně se javorový list stal státním symbolem Kanady 15. února 1965 jako nedílná součást nové vlajky; kanadská vlajka v dnešní podobě byla oficiálně potvrzena královnou Alžbětou II. právě v roce 1965.
Zdroj: internetové stránky kanadské vlády canada.gc.ca
Mnohem více informací naleznete na právě na oficiálních stránkách kanadské vlády http://canada.gc.ca, kde v odkaze About Canada najdete informace nejen o vlajce, ale také o hymně a dalších symbolech Kanady (můžete si zvolit, zda v angličtině či ve francouzštině).