Kakosova ulice

Text dotazu

Dobrý den.
Prosím Vás, po kom je pojmenována Kakosova ulice v Praze - Řeporyjích?
Děkuji předem za Vaši laskavou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pro vysvětlení původu názvu pražských ulic se velmi osvědčila kniha LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník. 2 díly. Praha : Nakladatelství Libri, 1998. 604 s. a 725 s. ISBN 80-85983-24-9 (1.díl) * 80-85983-25-7 (2.díl).

Bohužel zde ulice Kakosova není uvedena, avšak našli jsme ji ve volně dostupných zdrojích na internetu. Zde se můžete dočíst: Kakosova - vychází severním směrem z východní větve Dělené , obloukem se stáčí k západu a k východu a ve dvou větvích okolo objízdného ostrůvku vstupuje do Jeremiášovy.

K této ulici patří i kolmá příčka severně od Dělené. Matěj Kakos, místní občan, člen továrního sboru hasičů ve Waltrovce, který zahynul při hašení požáru továrny 25.4. 1944. (http://www.k-report.net/discus/archiv2007/48/35708.html ). Zcela shodnou informaci se můžete dočíst také na adrese http://www.praguewelcome.cz/cs/informace/o-praze/zajimavosti/zmeny-nazvu/ulice.shtml.

Zdá se, že takto byla ulice pojmenovaná až v nedávných letech, tedy nemohla být obsažena ve výše zmíněné publikaci.