Jméno Saloména

Text dotazu

Prosil bych o historii či překlad jména Saloména.

Odpověď

Dobrý den,
jména Salomena a Salomea jsou variantami jména Salome. Jedná se o biblické jméno hebrejského původu (z hebrejského "šalóm"), které znamená "mír, klid"
(jde vlastně o ženskou podobu jména Šalamoun).

Výklad jmen je také možné získat v databázi křestních jmen vybudované na základě knihy Václava Rameše: Po kom se jmenujeme. Databázi nabízí na svých stránkách nakladatelství Libri, viz http://www.libri.cz/databaze/jmena/index.php .

Použitá literatura:
* KNAPPOVÁ, Miloslava. jak se bude vaše dítě jmenovat? Praha: Academia, 2010. 783 s. ISBN 978-80-200-1888-5.