Jméno Johánek v Berní rule

Text dotazu

Dobrý den, rád bych věděl, kde a s jakými podrobnostmi se v generálním rejstříku k berní rule vyskytuje jméno Johánek. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
v generálním rejstříku berní ruly (ČERVENÝ, Václav. Berní rula : generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. vyd. Praha : Libri, 2003. 2 sv.) jsou uvedeny čtyři osoby s příjmením Johánek:
* Johánek, Jan, Koloměřice, panství: Týn nad Vltavou, kraj: Bechyňsko, chalupník
* Johánek, Jan, Lysá nad Labem, panství: lysá nad Labem, kraj: Boleslavsko, chalupník
* Johánek, Jan, Chrastavice, panství. Horšovský Týn, kraj: Plzeňsko, sedlák
* Johánek, Pavel, Mohelnice, panství: zelená hora, kraj: Plzeňsko, sedlák

Použité zdroje:
* ČERVENÝ, Václav. Berní rula : generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. vyd. Praha : Libri, 2003.