Jiří Hronek - jeho dílo, popř. věci o něm

Text dotazu

Dobrý den, snažila jsem se vyhledat věci o Jiřím Hronkovi 1905-1987. Byl to novinář a napsal i řadu knih. Byl členem novinářských organizací.
Chci se zeptat, jestli je možnost vypůjčit si nějakou jeho knihu nejen prezenčně?
Dále, jak mám postupovat ve vyhledávání, abych našla informace o Jiřím Hronkovi, než od Jiřího Hronka?
Myslím, že budete mít ještě lepší postupy než, na které jsem přišla.
Za jakékoliv informace předem Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, informace o J. Hronkovi najdete v následujících příručkách. Nejvíce informací najdete patrně v Lexikonu české literatury, kde je u Hronkova hesla uvedena stručná bibliografie jeho díla i texty o něm.
Pokud jde o knihy, které napsal, ty můžete vyhledat v bázi ČNB, popř. NKC (http://sigma.nkp.cz/F/ - zadejte jako jméno autora Jiří Hronek).
Kliknete-li na ikonu exemplářů, která se zobrazuje u záznamů vpravo, zjistíte, zda je knihu možné půjčit domů nebo jen prezenčně.

Prameny:
Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce / redigoval Vladimír Forst ... [et al.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Academia, 2, sv. 1. H-J. 1993. 589 s.

Slovník českých spisovatelů beletristů : 1945-1956 / Jaroslav Kunc. -- 1. vyd.. -- Praha : SPN, 1957. -- 483, [2] s. ; 21 cm

Kdo je kdo v Československu : Biografie žijících osob se stálým bydlištěm v ČSSR. 1. díl, A-J / Připr. [kol.] ; Hl. red.: Václav Brož ; Red. slov. části: Oľga Slušná. -- 1. vyd.. -- Praha : ČTK, 1969. -- 341, [1] s. ; 8°

Český biografický slovník XX. století / Josef Tomeš a kolektiv. -- Praha ; Litomyšl : Paseka : P. Meissner, 1999. -- 3 sv. ; 24 cm

Báze AUT : http://sigma.nkp.cz/F/