JIří Hochman: Jelení Brod

Text dotazu

Hledám název i autora knihy vydané nebo alespoň napsané zřejmě na přelomu 60. a 70. let 20.st.; líčí příběh stranického funkcionáře, který při hledání pomoci po poruše na autě objevil v lesích v okolí Neveklova vesnici, která nebyla zasažena změnami po únorových událostech 1948 a dále se tam rozvíjelo soukromé vlastnictví, zemědělství a živnostnictví tak, jak tomu bylo před a krátce po 2.sv. válce; na bližší podrobnosti si bohužel nevzpomenu; předem děkuji za pomoc

Odpověď

Dobrý den, snad se nám po čase podařilo knihu zjistit. Zřejmě se jedná o Jelení Brod Jiřího Hochmana. Kniha vyšla poprvé v r. 1971 v Německu v exilovém nakladatelství Index v Kolíně, podruhé tamtéž v r. 1981 a potřetí v r. 1992 v Rozmluvách v Praze. Pokud si dobře vzpomínám, četli z ní na pokračování na rozhlasové stanici Svobodná Evropa někdy na konci 80. let.

Třetí vydání by snad mohlo být v některých knihovnách, v NK je k dispozici do studovny.