Jindřich Leminger

Text dotazu

Dobrý den, omlouvám se za nestandardní prosbu i termín: potřeboval bych do úterního večera (30. 10.) potvrdit/vyvrátit, že Jindřich Leminger, autor "Cyklistkých písní večerních", se narodil v Kutné Hoře roku 1857 a nadto bych potřeboval rok jeho úmrtí. Děkuju za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Jindřich Leminger se narodil skutečně v Kutné Hoře roku 1857 a zemřel roku 1894.

Zdroj:

* Databáze World bibliographical Information System (WBIS) Online http://db.saur.de/WBIS/welcome.jsf (-> obsahuje biografické archivy obsahující životopisné informace o cca 5 milionech osobností všech povolání a hodností, je to online rejstřík k mikrofišové kolekci World Biographical Archive (přístup v Referenčním centru))