Jim Alderson, Crash in the Jungle

Text dotazu

Hledám knihu, která pojednává o leteckém neštěstí na konci roku 1971, přežila pouze jedna dívka, kterou hledal její otec, pravděpodobně se jmenovala Juliana Koepckeová. Nemyslím knihu Já jediná jsem přežila.

Odpověď

Dobrý den,

fatální pád peruánského letadla v oblasti Amazonky o vánocích v r. 1971 přežila 17letá německá dívka Juliane Margaret Koepcke. Příběh přežití a záchrany se stal námětem dokumentu Wernera Herzoga (Wings of Hope) v r. 1999. Italský film z r. 1974 The Story of Juliane Koepcke (alter. název Miracles Still Happen) byl natolik špatný, že ho údajně žádná média neuvedla. O jejím dobrodružství byla napsána kniha pro děti: Jim Alderson vydal v r. 1979 příběh pod názvem Crash in the Jungle. Do češtiny nebyla přeložena.
Viz také dotaz vnašem archivu:
Předmět: Zázraky se dějí - věk postavy
Datum: 01.03.2006 09:02