jihočeské rybníky

Text dotazu

Prosim o informaci, ve ktere publikaci bych se docetla o historii, velikosti, poctu atd. jihoceskych rybniku. Dekuji predem za odpoved. Je to vyborna sluzba, dosud jsem o ni nevedela. Je to opravdu vizitka pokroku a vylepseni sluzeb. Preji vam mnoho trpelivosti a radosti ze zivota.

Odpověď

Posilame vam nekolik zaznamu publikaci tykajicich se dejin rybnikarstvi a rybniku. Tyto knihy jsou k dispozici take v NK. Dalsi publikace snadno
najdete napriklad pomoci elektronickeho katalogu Narodni knihovny (NKC), na adrese
http://sigma.nkp.cz/F/MK3RKVGB1HL57NR3I1YVFC5SYNTLALL4P42PXUC7DGAMFARXR8-07085?func=file&file_name=base-list. Nejlepe je v horni liste otevrit rejstriky, pote zvolit rejstrik "Predmetova hesla" a dale zadejte napr. "rybnik", vypadne rada polozek k tematu rybniku, skrze nez se dostanete primo k zaznamum v katalogu. Podrobnejsi udaje jednotlivych knih otevrete kliknutim na podtrzenou cislici vlevo u zaznamu, a dale v polozce katalogizacni zaznam.
Pripadne muzete vyhledavat pomoci zakladniho vyhledavani (Predmet, nebo Slova z ruznych poli).
Podobnym zpusobem jako v bazi NKC lze vyhledavat v bazi SKC (souborny katalog CR).

Čítek, Jindřich
Rybnikářství / Jindřich Čítek, Vladimír Krupauer, František Kubů . -- 2.,
aktualizované vyd.. -- Praha : Informatorium, 1998. -- 306 s., [4] s. barev.
obr. příl. : il. ; 21 cm
Obsahuje bibliografii.
Učebnice pro SŠ.
ISBN 80-86073-26-2 váz..
* rybníkářství * učebnice středních škol
Signatury: I 370857 - 54 H 187035 -

Hule, Miroslav, 1946-
Rybníkářství na Třeboňsku : historický průvodce / Miroslav Hule . -- Třeboň
: Carpio, 2000. -- 250 s. : il. ; 25 cm
Obsahuje bibliografii a rejstřík.
ISBN 80-86434-00-1 váz..
* rybníkářství -- Třeboň-oblast (Česko) -- dějiny * chov ryb --
Třeboň-oblast (Česko) -- dějiny * studie

Šusta, Josef, 1835-1914
Pět století rybničního hospodářství v Třeboni : příspěvek k dějinám chovu
ryb se zvláštním zřetelem na přítomnost / Josef Šusta ; [z němčiny přeložil
Oldřich Lhotský] . -- Třeboň : Carpio, 1995. -- 212 s. : il., faksimile ; 25
cm + mapa (1 l. ; 49 x 29 cm)
Název orig.: Fünf Jahrhunderte der Teichwirtschaft zu Wittingau.
Pozn.. Pozn. o autorovi. Pův. vyd. Štětín 1898.
ISBN 80-901945-1-6 váz..
* rybníkářství -- Třeboň-oblast (Česko) -- dějiny -- stol. 15.-20. * chov
ryb * příručky
Signatury: SF II 059146 - 54 F 049115 - II 109888 -

Štefáček, Stanislav
Rybářský průvodce po nádržích a rybnících / Stanislav Štefáček . -- Vyd.
1.. -- Praha : Brázda, 1996. -- 175 s. ; 22 cm. -- (Naše hoby)
Zkratky.
Bibliogr.. Místní rejstřík.
ISBN 80-209-0259-7 váz. : Kč 115,00.
* sportovní rybolov -- stojaté vody * vodní nádrže -- rybářské revíry --
Česko * rybníky -- rybářské revíry -- Česko * Česko -- vlastivěda * příručky
Signatury: I 350575 - 54 H 156307 -