Jihoafrická republika

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat zda je možné, vyhledat publikace, které se týkají ekonomiky Jihoafrické republiky, jejího stavu a také problémů. Zároveň i její spolupráce s africkými zeměmi, především z hlediska regionalismu. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, vyhledávat publikace v bázi Národní knihovny ČR můžete na internetové adrese http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze, báze NKC, zadáním klíčových slov, autora nebo názvu do vyhledávacího formuláře. Podmínkou výpůjčky knih je průkaz čtenáře NK ČR, viz http://www.nkp.cz, záložky Služby, Pro uživatele a návštěvníky.

Uvádíme několik publikací, které jsme nalezli zadáním klíčových slov "Jihoafrická republika":

-Č.záznamu: 000273956]
 Dějiny jižní Afriky / Otakar Hulec. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 1997. -- 345 s.
-[Č.záznamu: 001288365]
 Jihoafrická republika / Alexandr Zimák. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2003. -- 116 s.
 -[Č.záznamu: 000890955]
Jihoafrická republika : podrobné a přehledné informace o historii, kultuře, přírodě a turistickém zázemí Jihoafrické republiky / Tomáš Tureček. -- 1. vyd.. -- Praha : Freytag & Berndt, 2001. -- 152 s.
-[Č.záznamu: 000083612]
 Jihoafrická republika / B. Titěrová. -- Praha : Centrum vnějších ekonomických vztahů, 1993. -- [56] s.
-Č.záznamu: 000021514]
 Jihoafrická republika / Jaroslav Pátek. -- 1. vyd.. -- Praha : Svoboda, 1984. -- 275 s.
-[Č.záznamu: 001729520]
 Jižní Afrika : Lesotho & Svazijsko : turistický průvodce / Barbara McCrea ... [et al.] ; s fotografiemi Rudolfa Švaříčka, Richarda Jaroňka a Marcela Nekvindy ; [z anglického originálu ... přeložili Dana Gardavská, Lucie a Jiří Pořízkovi]. -- Vyd. 2., aktualiz.. -- Brno : Jota, 2007. -- 970 s., [28] s.
-Č.záznamu: 001638453]
Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko / Mary Fitzpatrick ... [et al. ; překlad Michael Fokt ... et al.]. -- 1. české vyd.. -- Praha : Svojtka & Co., 2005. -- 679 s., [16] s.

Doporučujeme Vám pročíst si také odkaz z internetové encykloépedie Wikipedie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jihoafrick%C3%A1_republika.