Jeskynní malby

Text dotazu

Byly nalezeny nějaké jeskynní malby v regionu Languedoc ve Francii?

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám nepodařilo najít, jestli se nacházejí nějaké jeskynní malby přímo v této oblasti. Ale ve Francii je možné najít velké množství jeskynních maleb, kromě asi nejznámější jeskyně Lascaux např. : Skalní stěna na svahu v Roc-de-Sers, jeskyně Ebbou, La Gréze, dále jeskyně Chabot (Gard) v blízkosti středověkého městečka Aiguźe v jižní Francii, dále francouzská jeskyně Gabillou (Dordogne), která se nachází v blízkosti obce Sourzac. Dále jeskyně Niaux (na jihozápadě Francie) či Rouffignac, či jeskyně Le Portel v obci Loubens na jihu Francie a spoustu dalších.
Další informace o tom, jaké malby lze ve Francii v jakých jeskyních nalézt můžete najít např. v knihách:
* PŮTOVÁ, Barbora; SOUKUP, Václav. Evoluce člověka a pravěké umění. Praha 2010. ISBN 978-80-7290-476-1.
* ERCIVAN, Erdogan. Zfalšovaná archeologie : Zatajené nálezy, zfalšované exponáty, archeologové usvědčení z podvodu. 1. vyd. Liberec : Dialog, 2009. ISBN 978-80-7424-018-8.
* Francie : jih : Languedoc-Roussillon. 1. české vyd. Praha : Jan Vašut s.r.o., 2004. ISBN 80-7236-351-4.
* CASTLEDEN, Rodney. Objevy, které změnily svět. 1. vyd. Brno : Jata, s.r.o., 2009. ISBN 978-80-7217-646-5.