Jednoduché zjištění, zda jsem knihu už měl půjčenou

Text dotazu

Dobrý den,
asi ti je v nápovědě, ale nějak jsem se neorientoval.... Jak nejjednodušším způsobem zjistím, jestli jsem měl knihu už vypůjčenou ? Když se přihlásím do vyhledávače Carmen, najdu archiv atd. ale to je zdlouhavé porovnávání. Chtěl bych se např. při výběru dostupných titulů od některého autora "mrknout", jestli jsme tu knihu už neměli ...Vím, že to jde - při výdeji to knihovnice zjistí obratem, ale nevím jak.
Děkuji za informaci

Odpověď

Dobrý den,

jedinou možností, jak můžete zjistit, jestli jste už knihu měl půjčenou, je prohledat Váš archiv výpůjček po přihlášení do Vašeho čtenářského konta v Carmen. Knihovnice mohou zjistit, jestli jste knihu měl již půjčenou pouze tak, že Vám ji načtou přes skener a výpůjční systém do konta a pokud už jste ji měl půjčenou, vyskočí jim tam upozornění.