Je slovo "bordel" vulgární?

Text dotazu

Je slovo "bordel" ve smyslu nepořádek vulgární? Může jej otisknout v periodiku? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle dostupných jazykových příruček lze říci, že slovo vulgární je, protože v Akademickém slovníku cizích slov je u hesla "bordel" uvedena zkratka vulg., označující vulgarismy a také slovníky, na které odkazuje Internetová  jazyková příručka

http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=bordel

slovo bordel za vulgární považují. V tištěné dokumentu by podle našeho názoru mohl být použit  jako expresivní vyjádření  pouze v uvozovkách.

Použité zdroje

Akademický slovní cizích slov. I. díl A - K. Praha, Academia 1995.