Je možné vyhledat jmenný seznam všech absolventů tuzemských VŠ, kterým byl udělen titul v posledních 20 letech?

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nevíte o databázi všech absolventů tuzemských VŠ, kterým byl udělen titul v posledních, řekněme, 20 letech? Snažím se nalézt databázi podobnou jako funguje např. na is.muni.cz, ale takovou, která by nebyla omezena na konkrétní univerzitu.

Děkuji a přeji Vám příjemný den

Martin Boxan

Odpověď

Dobrý den,

veřejná databáze absolventů českých vysokých škol bohužel neexistuje. Souhrnné informace o studentech českých vysokých (včetně údajů o absolvování vysokoškolského studia) sdružuje od roku 2000 systém Sdružené informace matrik studentů (viz http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/sims-sdruzene-informace-matrik-studentu-1), konkrétní osobní údaje ovšem nejsou zpřístupňovány veřejnosti.