Je kontrola před pornografií ve vašich PC dostatečná a opakovaná?

Text dotazu

Dobrý den, protože jsme v nejmenované dětské knihovně objevili na počítači porno-stránky (objevují se nejenom v knihovnách také u prezidenta ČR) věříme, že před nimi pravidelně kontrolujete a zabezpečujete vaše veřejně přístupná PC. Prosím, neustávejte. Pornografie negativně ovlivňuje lidskou psychiku. Děkujeme za ochranu vašich dětí. Eva Svobodová.

Odpověď

Dobrý den,

konkrétně v Městské knihovně v Třebíči jsou v hlavní budově knihovny a na pobočkách pro dětské čtenáře do 15 let vyhrazeny počítače, na kterých jsou pomocí URL filteringu blokovány stránky s tématikou nevhodnou pro děti a mládež, kam patří i porno stránky. Tuto ochranu používáme již mnoho let. Blokované jsou stránky s tématikou: alkohol, drogy, kouření, hazardní hry, chat, extrémní obsah, hry, násilí, děsivý, neuctivý, vulgární obsah, zbraně, nahota, pornografie, provokativní oděv, sexuální materiály a další.