jazykové roviny

Text dotazu

Dobry den, hledam zdroje v cestine na tema jazykove roviny (v ceskym jazyce): lexikalne semanticka, morfologicko-syntakticka, foneticko- fonologická a pragmaticka. Predem dekuji.

Odpověď

Dobry den, k tematu jazykovych rovin: prehledne heslo se soupisem literatury obsahuje:
Encyklopedicky slovnik cestiny / [Jarmila Bachmannova ... et al. ; editori Petr Karlik, Marek Nekula, Jana Pleskalova]. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidove noviny, 2002.
(heslo ROVINA JAZYKOVA, str. 380; v pribuznych heslech, na ktere se tu odkazuje, najdete dalsi texty).
To je patrne nejlepsi vychozi zdroj.

K tematu jazykovych rovin je nejvice literatury v podobe clanku, ty ale bohuzel nejsou pro cestinu k dispozici v elektronicke podobe. Zaznamy nekterych clanku najdete v bazi ANL, kdyz do vyhledavani ve vsech polich zadate: jazyk? rovin?
Baze ANL: http://sigma.nkp.cz/F.