Jarmila Taussigová-Potůčková

Text dotazu

Dobrý den potřeboval bych zjistit den a měsíc (rok vím - 1914)se narodila ( stále žije )česká komunistka a spisovatelka Jarmila Taussigová-Potůčková rozená Janovská.

Odpověď

Dobrý den.

O Jarmile Taussigové-Potůčkové, za svobodna Janovské, jsem našla hodně informací v knize Jiřího Pernese Komunistky s fanatismem v srdci (Brána 2006), ale datum narození zde uvedeno není, v žádné nám dostupné encyklopedii není Taussigová uvedena, v autoritní databázi Národní knihovny je uveden jen rok narození. Včera jsem napsala Jiřímu Pernesovi, zda datum narození nezná, pokud odpoví, tak Vám odpověď přepošlu.