Jana Robbová

Text dotazu

Dobrý den,
vyšla někdy kniha o Janě Robbové, zpěvačce divadla Semafor? Objevil se někde
její životní příběh např. v knize o div. Semafor?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

samostatnou publikaci o Janě Robbové jsme v knihovních katalozích nenalezli a bohužel ani v publikacích věnovaných historii divadla Semafor nebo vzpomínkám jeho účinkujících. Jediný, poměrně rozsáhlý, medailon popisující životní příběh Jany Robbové je obsažen v publikaci od Roberta Rohála s názvem "Vzlety a pády slavných českých žen" (Praha: Petrklíč, 2003. Str. 193-218. ISBN 80-7229-097-5).

V článkové databázi ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://aleph.nkp.cz/cze/anl ) jsme ještě nalezli dva články o Janě Robbové:

ŠMERGLOVÁ, Michaela. Šťastných sto padesát centimetrů. In: Mladá fronta Dnes. ISSN 1210-1168. Roč. 6, č. 22 (19950126). In: Magazín Dnes [příloha]. Roč. 3, č. 4, s. 14-15.

* Robbová, Jana, 1951-1996

* česká populární hudba * české populární zpěvačky * životní příběhy * dnešní činnost * r. 1995

Zemřela Jana Robbová / Česká tisková kancelář. In: Lidové noviny. Praha. ISSN 0862-5921. Roč. 9, č. 184 (19960808), s. 10.

* Robbová, Jana, 1951-1996

* česká populární hudba * rock * české zpěvačky * nekrology

Mimo uvedených zdrojů jsme hledali také v biografických příručkách a v bibliografické databázi Divadelního ústavu (http://db.divadelni-ustav.cz/fdb_biblio/index.php ), ale také neúspěšně. Je však možné, že určité informace k osobě Jany Robbové mohou obsahovat fondy přístupné pouze přímo v Divadelním ústavu - např. fondy Informačně-dokumentačního oddělení (http://www.divadelni-ustav.cz/cs/fondy-2 ).