Jan Werich - čtenář?

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda byl Jan Werich někdy (registrovaným, popřípadě i
neregistrovaným) čtenářem Národní knihovny.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel na Vaši otázku jsme nenalezli uspokojivou odpověď. Registrační lístky s osobními údaji se totiž v Národní knihovně po určitém čase, kdy čtenářova registrace je již neplatná a neobnovuje se, skartují.

Neregistrovaní návštěvníci se neevidují.

Váš dotaz jsme konzultovali s pracovníky archivu Národní knihovny, ani oni však nenalezli žádný dokument, který by dokazoval, že Jan Werich do Národní knihovny docházel. V archivu se ovšem nachází část nezpracovaného fondu, které teprve čeká na zpracování. Je tedy možné, že zde bude nějaká zmínka nalezena.

Jak se zdá, ani ve vzpomínkových a životopisných knihách Jana Werich a o Janu Werichovi, které jsme za tímto účelem prošli, není Národní knihovna zmíněna.

Bohužel Vám tam nemůžeme podat jednoznačnou odpověď. I když odpověď na Váš dotaz by nás samotné velmi zajímala