Jaký je, prosím, původ příjmení Průša a Zíka?

Text dotazu

Jaký je, prosím, původ příjmení Průša a Zíka?

Odpověď

Dobrý den,

níže uvádíme citace z knihy Naše příjmení od Dobravy Moldánové k Vámi uvedeným příjmením:

"Průša - 1537 od Prokopa jinak Pruoši; z OJ Prokop - viz tam - příponou -ša; Prušák (zhrub.; též obyvatel Pruska), Průšek"

"Zika, Zíka, Zyka, Zýka - dom. podoba OJ Zikmund - viz tam; Zikan, Zikán, Zikeš (1454 Sigismundo alias Zykasoni sutori), Zikl (něm. zdrob.), Zikuda, Zikula, Zikuška"

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 3., (druhé v Agentuře Pankrác). Praha: Agentura Pankrác, 2010. ISBN 978-80-86781-14-3.