Jaký je postup a cena při "půjčování" článků v elektronické podobě?

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaký je postup při půjčce odborných článků, které nejsou dostupné v knihovně, ale pouze v elektronické formě. Dále by mne zajímalo, jak je případně služba zpoplatněna.

Velice děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Miňhová Martina

Odpověď

Dobrý den,

Informace o elektronických zdrojích najdete - http://www.knihovnasvehly.cz/elektronicke-informacni-zdroje.

Pokud jste náš čtenář, jděte na : https://login.ezproxy.uzei.cz/login (vzdálený přístup k EIZ).

V tabulce přihlášení vyplníte Vaše údaje, tzn. číslo průkazu a Vaše heslo.

Doporučujeme vybrat zdroj EZB – kde jsou barvami rozlišené plné texty článků z časopisů (zeleně), pouze abstrakty (žlutě) a články nepřístupné (červeně).

Pokud se Vám podaří dostat po přihlášení na výše uvedenou stránku, uvidíte kam máte přístup podle zbarvení. Červeně zabarvené jsou nepřístupné. Zbytek můžete procházet a dělat si případně potřebné kopie článků.

Takto se dostáváte k článkům v konkrétních časopisech, které si pak můžete stáhnout či vytisknout.

Naši čtenáři s platnou čtenářskou legitimací (platí vždy rok), mají přístup k EIZ zdarma.

 Přeji hezký den .