Jaká je min.výška nadjezdu železnice s trolejí od koleje po strop nadjezdu.

Text dotazu

Potřebuji definovat minimální výšku stropu nadjezdu železnice s trolejí od površky koleje po strop železničního nadjezdu. Tuto informaci potřebuji pro diskuzi o mimoúrovňovém křížení tratě se silnicí.

Odpověď

Dobrý den,

informace je předmětem normy ČSN 73 6320 Průjezdné průřezy na dráhách celostátních, dráhách regionálních a vlečkách normálního rozchodu. Norma je dostupná online na počítačích ve studovně časopisů na třetím podlaží Národní technické knihovny.

Nebo využijte pomůcku pro tvorbu příčných řezů Marek Pýcha, Příčné řezy železničních tratí - širá trať na webu Katedry železničních staveb Fakulty stavení ČVUT. Pojednává o tom kapitola 10. Prostorové nároky projíždějících vozidel, odstavec 10.1. Průjezdné průřezy, stránky 54-57.

Dostupná v souboru PDF z: http://kzs.fsv.cvut.cz/4/ze01/ZE01_pomucka_rezy.pdf

S pozdravem,

Jan Červenka