Jak citovat modlitbu Sv. Františka Saleského

Text dotazu

Dobrý den, ve své bakalářské práci uvádím citaci modlitby od Sv. Františka Saleského - Modlitba ve stáří. Nevím, jak mám citaci zapsat do poznámky pod čarou a do seznamu literatury.
Mám uvádět jeho jako autora nebo mám to mám uvést pod hlavičkou knihy, ve které jsem tu modlitbu našla? V případě, že uvedu svatého jako autora, jak se píše? nevím si rady.

Děkuji za pomoc! Jolana

Odpověď

Dobrý den,

citace by správně měla obsahovat přesný zdroj, odkud čerpáte, tedy v tomto případě i knihu, ve které jste text modlitby našla. Za autora lze v tomto případě považovat sv. Františka Saleského, s modlitbou zacházíme jako s částí knihy. Dle standardu ISO by citace měla mít následující formát:

SV. FRANTIŠEK SALESKÝ. Modlitba ve stáří. In AUTOR KNIHY. Titul knihy. Místo vydání: Vydavatel, Rok vydání. Edice (nepovinný údaj). Standardní číslo (nepovinný údaj), stránky, na kterých se text modlitby nachází.