Jacques F. J. Swebach

Text dotazu

Chcela by som zistit podrobné údaje o maliarovi Jacques F. J. Swebach, a údaje o obraze daného autora s názvom Turecký lov. Ďakujem

Odpověď

Swebach, Jacques Francois José nebo Joseph, zvaný Fontaine nebo Swebach-Desfontaines, se narodil 19. března 1769 v Metách a zemřel 10. prosince 1823 v Paříži. Byl malířem historických scén, bitev, žánrových výjevů, krajin, horských krajin, akvarelista, rytec a kreslíř. Učil se nejprve u svého bratra, poté u Michela H. Duplessise v Paříži. Od r. 1802 do r. 1813 byl prvním malířem manufaktury v Sevres. Maloval výjevy z francouzské revoluce, jedním ze známých jeho obrazů je Napoleon překračuje Dunaj. Namaloval řadu obrazů na válečná témata. Jeho obrazy jsou zastoupeny v řadě muzeí. Obraz Turecký lov (Chasse turque) je podle pramenů v moskevském Rumjancevově muzeu (údaj může ovšem být nepřesný, nepodařilo se nám zjistit, zda toto muzeum dnes existuje, anebo jeho sbírky byly převedeny jinam).

Pramen:
Dictionnaire critique et documentaire des peintres, sculpteurs, dessinateurs et graveurs de tous le temps et de tous les pays par un groupe d'écrivains spécialistes français et étrangers / E. Bénézit. -- Nouvelle éd., entièrement refondue sous la direction de Jacques Busse. -- Paris : Gründ, 1999. -- 14 sv. ; 25 cm

Potřebujete-li vědět víc, zkuste se prostřednictvím této služby obrátit na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea.