Islámské právo

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se přihlásil do knihovny, jelikož budu psát diplomku na téma Islámské právo. Nedaří se mi ale ve vašem katalogu najít něco o islámském právu obchodním, finančním nebo dědičském. Nevyznám se tam, mohly by ste mi prosím pomoci něco na toto téma vyhledat a já bych se přišel pak přihlásit do knihovny.
>

Odpověď

V našem katalogu jsou knihy:

PELIKÁN, P. Sunna. Pramen islamskeho  prava. Praha, 1997, sign. 599.995

HUNGR, P. Afroasijské právní kultury. Brno, 2002, sign. 1-137.906

BOHÁČEK, M. Základy srovnávacího obchodního práva islámského a Dálného východu - srovnávací obchodní právo 3. Praha, 2004, sign. 1-155.539.

Na stránkách Narodní knihovny: sigma.nkp.cz - najdete databazi ANL -
články v českých novinách a časopisech. V ní můžete najít soupis článků k tématu, např. když si zadáte do vyhledávání heslo právo islámské.