Inverzni akvizice

Text dotazu

Dobry den, zajimalo by mne, co je to Inverzni akvizice a v cem se lisi od akvizice "standardni". Dekuji za odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

termín "Inverzní akvizice" jsme prověřovali v České terminologické bázi knihovnictví a informační vědy KTD, ve Slovníku knihovnické terminologie KSL a konzultovali Váš dotaz s odbornými pracovníky NK ČR.

Protože tento termín nikdo nezná, zadali jsme jej i do vyhledavače Google, kde jsme nalezli odkaz na katedru Publicistiky,knihovnictví a informatiky Slezské university v Opavě, http://ects.slu.cz/fakulty/FPF/UBK/KN049?lang=cs a www.fpf.slu.cz/ustavy/ustav-bohemistiky-a-knihovnictvi/studium/odd-isk/a/

V příloze přeposíláme ještě dodatek k dotazu "inverzní akvizice" od našich kolegů z Opavy.