informační povinnost na hygienicky baleném cukru

Text dotazu

Dobrý den, pro účely využití v našem hotelu plánujeme si nechat potisknout malá hygienická balení (cca 5g pytlíčky) cukru naším logem. Chtěli bychom se zeptat, zda musíme v tomto případě splňovat nějaké legislativní požadavky na uvádění informací na obalu a případně jaké, když to bude využíváno jen v našem hotelu a nebude nijak dále prodáváno či podobně.
Předem děkujeme.

Odpověď

Dobrý den, k Vašemu dotazu sdělujeme:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce určuje potraviny, které nemusí být označeny datem minimální trvanlivosti :

Existují potraviny, které nemusí být označeny datem minimální trvanlivosti ani datem použitelnosti. Jedná se o čerstvé ovoce a zeleninu, houby, nijak neupravené konzumní brambory, lihoviny a ostatní alkoholické nápoje s obsahem alkoholu nejméně 10 % objemových, víno, pekařské výrobky, které se spotřebují do 24 hodin po výrobě, jedlá sůl, cukr v pevné formě, žvýkačky, ocet. Viz.:

http://www.szpi.gov.cz/clanek/datum-minimalni-trvanlivosti-a-datum-pouzitelnosti.aspx

S pozdravem