Informace o Boleveckém rybníku

Text dotazu

Kdy jezdila Výletní loď na Boleveckem rybníku v Plzni.

Odpověď

Z dostupných zdrojů jsme zjistili pouze:
"Na severní straně rybníka je dlouhá písčitá pláž, v jejímž středu byla v r. 1921 zřízena městem Plzní výletní restaurace Ostende, která byla pronajata restauratérovi Josefu Zukrieglovi. Byla vybavena kabinami a půjčovnou loděk. Značné obliby prosperujícího koupaliště využil jeden plzeňský podnikatel, který si pořídil motorový člun k přepravě návštěvníků směrem od Bílé Hory. Postavením lávky tato živnost zanikla. Zbudoval ji Měšťanský pivovar jako komunikačně vhodný přístup k Otende."
Citováno z publikací:
Bolevec a okolí : (městské obvody Plzeň 1 a Plzeň 7 - Radčice, části Chotíkova, Ledec, Záluží, Třemošné, Zruče a Sence) / [autoři Miloslav Janeček a kol.]. -- Plzeň : Sdružení boleveckých rodáků, 1999, s. 250. - sig. Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje je 31A83982.
Nebo též Bolevec a okolí : (městské obvody Plzeň 1 a Plzeň 7 - Radčice, části Chotíkova, Ledec, Záluží, Třemošné, Zruče a Sence) / [autoři: Miloslav Janeček a kolektiv]. -- Plzeň : Starý most, 2001. -- s 250. ISBN 80-238-7629-5. - sig. Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje je 31A92758.

Podobné informace jsou dostupné také na
PTÁČEK, Lukáš. Současné rybníky [Bolevecké rybníky : moje školní stránky]. In GOP -- Úvodní stránka [Gymnázium Luďka Pika v Plzni] [online]. Plzeň : Gymnázium Luďka Pika [cit. 4.6.2006]. Dostupné na www:
http://www.gop.pilsedu.cz/vt/vt8/ptacek/3.html. Autor citoval z výše uvedených knih.

Použité zdroje:
katalogy SVK PK, dtb regionálních informací, oborové bibliografie, přímá excerpce monografií, statí a článků z periodického tisku.

Pro využití rešeršních služeb Vám doporučujeme návštěvu pracoviště speciální
studovna, viz. http://www.svkpl.cz/bis2.htm.