Igor Vsevolodovič Možejka (Kir Bulyčov), překlady do češtiny

Text dotazu

Kolik knih od Igora Vsevolodoviče Možejka (Kir Bulyčov) ze série Alenka z planety Země (Děvčátko,kterému se nestane nic zlého; Alenka z planety Země; Alenčiny narozeniny; Milión alenčiných dobrodružství; Neposeda; Vezňové Jamagiri-Maru; Gaj-do) vyšlo v ČR? Děkuji

Odpověď

Podle našich informací byly v českém jazyce vydány tyto povídky Igora Vsevolodoviče Možejka (Kira Bulyčova) ze série o Alence (uvádíme i zkrácené verze):

Děvčátko, kterému se nestane nic zlého (vyd. 1976 - 1977) Девочка, с которой ничего не случится.
In: Ohníček (Praha). — 1976. — Č. 18. — S. ??; Č. 23-24. — S. ??; 1977. — Č. 8. — S. ??; Č. 14. — S. ??.

Děvčátko, kterému se nestane nic zlého (vyd. 1977) Девочка, с которой ничего не случится. pod českým názvem Holčička ze Země] /il. L. Perlikov
In: 100 + 1 (Praha). — 1977. — Č. 9. — S.. 59-62.

? neznáme přesný český název (vyd. 1979) Путешествие Алисы.
In: Ohníček (Praha). — 1979. — Č. 1-24

Alenka z planety Země (vyd. 1985)
ДЕВОЧКА С ЗЕМЛИ [Чешск. — ALENKA Z PLANETY ZEMĚ] / Kir Bulyčov; il. J. Malák; přel. P. Weigel. — Praha: Svoboda, 1985. — 183, [1] s.: il.
Obsahuje:
Девочка, с которой ничего не случится [Děvčátko, kterému se nestane nic zlého]: Příběhy ze života malého děvčátka z 21. století, zaznamenané jejím otcem. — S. 9-29.

Путешествие Алисы [Alenčino putování]: Fantastický román. — S. 31-183.

Alenčíny narozeniny (vyd.
ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ АЛИСЫ [ALENČINY NAROZENINY] / Kir Bulyčov; il. J. Malák; přel. P. Weigel, J. Týč. — Praha: Svoboda, 1987. 247 s.; (Členská knižnice).
Obsahuje:
День рождения Алисы [Чешск. — Alenčiny narozeniny]. — S. 7-65.
Сто лет тому вперед [Чешск. — Za sto let]. — S. 67-247.

Gaj-do
Гай-до průběžně v Květy (Praha). — 1987.

Milión Alenčiných dobrodružství
МИЛЛИОН ПРИКЛЮЧЕНИЙ [MILIÓN ALENČINÝCH DOBRODRUŽSTVÍ] / Kir Bulyčov; il. J. Malák; přel. J. Týč. — Praha: Svoboda, 1989. — 222, [2] s. (Členská knižnice). — ISBN 80-205-0084-7.
Obsahuje:
Миллион приключений [Milión Alenčiných dobrodružství]. — S. ?-???.

Informace jsme čerpali z bibliografie gora Vsevolodoviče Možejka (Kira Bulyčova), volně dostupná na:
http://www.rusf.ru/kb/bibliogr/bibl_kb_pbkb-razdel-1-1-cheshskij-utf8.htm
Dokumenty jsme také ověřili v souborných elektronických katalozích.