Hustoty látek

Text dotazu

Dobrý den,
nedaří se mi nikde najít přibližné hustoty několika polymerů, mohli byste mi je napsat pokud o
nich máte záznam? Polymery: PolyEthylenOxid, PolyPropylenOxid, PolyPropylen.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu jsem našla následující:

polyethylenoxid
zdroj:
Vohlídal, Jiří, Julák, Alois, Štulík, Karel. Chemické a analytické tabulky, Jiří Vohlídal, Alois
Julák . 1. vyd. Praha : Grada, 1999. 647 s. ISBN 80-7169-855-5.

hustota
krystalický: 1,33 g/cm3
amorfní: 1,125 g/cm3

polypropylenoxid
zdroj:
Vohlídal, Jiří, Julák, Alois, Štulík, Karel. Chemické a analytické tabulky, Jiří Vohlídal, Alois
Julák . 1. vyd. Praha : Grada, 1999. 647 s. ISBN 80-7169-855-5.

hustota
krystalický: 1,21 g/cm3
amorfní: 1,00 g/cm3

polypropylen

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Polypropylene
hustota (density)
Amorphous: 0.85 g/cm3
Crystalline: 0.95 g/cm3