hudebni knihy

Text dotazu

Dobrý den.Potřebovala bych sehnat asi 10 názvů knih s hudebnim textem.Jde o knihy,kde se pise o hudbe,o hudebnicich atd.Potrebuju asi jen 10 nazvu techto knih a jejich spisovatele!Jestli by to bylo mozne co nejdrive.

Odpověď

Knih o hudbe, hudebnicich, hudebni vede apod. vyslo v prubehu let velke mnozstvi. Doporucuji podivat se do elektronickeho katalogu NK CR - knihy (baze NKC)http://sigma.nkp.cz/F/81LSGJMRS4L49BNLKULY5V8MYAX7YRR4UXK8X6ME4GVM6CRJ81 -01722?func=file&file_name=find-a&local_base=NKK
a vybrat tituly, ktere Vas zajimaji.
Vyhledavat muzete mimo jine podle klicovych slov nebo predmetu, vysledky hledani lze zpresnit napr. jazykem dokumentu.
Na ukazku uvadime:
KARASEK, Bohumil: Bedrich Smetana, genius ceske hudby. Praha: I.odbor ministerstva informaci a osvety, 1949.

HIPMAN, Silvestr: Dusikovska kapitola : (Vynato z rukopisnych vzpominek Me mladi a hudba). Caslav: Okr. vlastivedne muzeum, 1960.

SLAVIKOVA, Jitka: Dvorak a Anglie aneb Zeme, ktere mnoho dluzim. Praha: Paseka, 1994.

ZICH, Otakar: Esteticke vnimani hudby. Praha: Supraphon, 1981.

Vytvareni bibliografickych soupisu knih (resersi) je v NK CR sluzba placena.
Mate-li zajem o tuto sluzbu, obratte se, prosim, s objednavkou na adresu reference@nkp.cz . Cenik a objednavku najdete na webovych strankach Narodni knihovny CR, Studovny, Referencni centrum http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_refc.htm .