hudební knihovny, hudební oddělení veřejných knihoven

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych získala obecné informace o hudebních knihovnách či hudebních odděleních veřejných knihoven. Bohužel jsem takto ucelené informace nenašla. Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den, citace dokumentů (článků, publikací, rešerší), které byly napsány o hudebních knihovnách a hudebních odděleních českých knihoven, můžete dohledat v Katalogu knihovnické literatury (KKL): http://sigma.nkp.cz/F Mimo jiné jsou zde uvedeny následující dokumenty:
* HEBNAROVÁ, Daniela. Hudební oddělení. Čtenář. roč. 50, č. 6 (1998), s. 176-177. ISSN 0011-2321.
* ŠIMONOVÁ, Šimona. Co by měl umět a znát pracovník hudebního oddělení veřejné knihovny.  Národní knihovna. Roč. 11, č. 5/6 (2000), s. 239-240. ISSN 0862-7487.

* BISOVÁ, Jana. Výběrová bibliografie literatury o hudebním knihovnictví, hudební dokumentaci a audiovizuálních prostředcích v knihovnách 1945-1981. Praha : St. knihovna ČSR-sektor služeb a speciálních oddělení, 1981.

* Hudební knihovny a oddělení [rukopis] : [Rešerše]. 1. vyd. Praha : Národní knihovna ČR - odbor knihovnictví, 1996.

Adresář hudebních knihoven a hudebních oddělení knihoven ČR spravuje hudební knihovna Knihovny města Hradce Králové:
http://www.knihovnahk.cz/ODDELENI/hudebni/adresar.htm.