Hra o Kristovu zmrtvýchvstání, Meluzína

Text dotazu

Dobrý den, existují středověké veršované skladby (dramata):
1) Hra o Kristovu zmrtvýchvstání i o jeho oslavení (konec 14. století)
2) Meluzína (1555)

Potřeboval bych zjistit, kde najdu jejich plný text. První hra je mj. v publikaci: Výbor z české literatury od počátků po dobu Husovu, ale tam je jen její část. Text Meluzíny by možná mohl být v: Středověký mýtus o Meluzíně a rodová pověst Lucemburků.

Odpověď

Dobrý den, "Hru o Kristovu znmrtvýchvstání a jeho oslavení" naleznete na stranách 43-70 publikace Staročeské drama / K vyd. připr., úv., pozn. a slovníčkem opatř.
Josef Hrabák. -- Praha : Československý spisovatel, 1950. -- 256, [2] s. ; 8°, signatura 54 G 53842.

Text Hry o zmrtvýchvstání Krista má na svých internetových stránkách rovněž Filosofický ústav Akademie věd ČR, http://www.flu.cas.cz/Com/stcl/kristus.htm.

Pokud jde o titul "Středověký mýtus o Meluzíně a rodová pověst Lucemburků" / Martin Nejedlý. -- Vyd. 1.. -- Praha : Scriptorium, 2007. -- 503 s., [32] s. barev. obr. příl. : il., faksim. ; 24 cm, tato kniha neobsahuje text pověsti, jedná se o rozbor mýtu o Meluzíně.

Roku 1393 dokončil Jan z Arrasu na objednávku vnoučat českého krále Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny rozsáhlý spis o tragickém osudu krásné víly Meluzíny, mytické zakladatelky rodu Lucemburků.

Překlad této knihy má Národní knihovna ve svém fondu v několika vydáních.
Záznamy o nich si můžete prohlédnout v naskenovaných katalozích Národní knihovny, bibliografie 19. století,
http://katif.nkp.cz/Katalogy.aspx?katkey=050BIBL19 ,pod názvem "Kronika kratochvilná o ctné a šlechetné panně Meluzíně", (KRO-KUK),záznamy č. 88-96.

Některé z těchto publikací je možné si vypůjčit do studovny na základě průkazu čtenáře NK ČR, viz http://www.nkp.cz, záložka Služby,Pro uživatele a návštěvníky.